Nasz klub

Akademicki Klub Karate

Akademicki Klub Karate to jeden z pierwszych klubów karate tradycyjnego w Polsce, który może poszczycić się bogatą historią i ogromnymi sukcesami, zarówno na arenie krajowej jak i międzynarodowej. Zajęcia prowadzi licencjonowanyi instruktor Polskiego Związku Karate Tradycyjnego i jednocześnie utytułowany zawodnik: Piotr Kulczyński – wielokrotny medalista mistrzostw świata, Europy i Polski w konkurencji fuku-go i kata drużynowym.W codziennej pracy pomaga mu Julek Sokołowski.

Akademicki Klub Karate prowadzi działalność o charakterze non profit, mając przedewszystkim na celu promocję aktywnego i zdrowotnego trybu życia. Wychowankowie naszego klubu poprzez trening karate tradycyjnego, nie tylko poprawiają swoją kondycję fizyczną, ale przede wszystkim kształtują swój charakter w poszanowaniu dla innych osób. Wspólny trening w dobrej atmosferze, charakterystycznej dla praktykujących właściwe rozumiane karate, jest wspaniałym środkiem oddziaływania na psychikę i wpływa na kształtowanie pozytywnych postaw. Wspólne dążenie do celu, przełamywanie własnych słabości, kształtowanie wiary we własne siły, spontaniczność, otwartość i życzliwość, panowanie nad emocjami, jako warunek właściwego reagowania na dochodzące z otoczenia bodźce oraz kształtowanie osobowości poprzez systematyczną pracę i trening, nie tylko na sali treningowej, to istota i sens prawidłowej drogi karate.

Karate tradycyjne jest odpowiednią formą spędzania czasu wolnego dzieci, młodzieży i dorosłych. Uczestniczą oni bardzo chętnie w zajęciach, które są dla nich przyjemnością. Ćwiczenia wprowadzane na treningach sprawiają im radość. Osoby ćwiczące uczą się rywalizować, stają się pewne siebie, odważne, ale i pokorne. Trener staje się ich autorytetem. Rodzice, których dzieci trenują karate tradycyjne, zauważają pozytywny wpływ sztuki walki na rozwój fizyczny, jak i psychiczny młodych karateków. Mogą oni potwierdzić, że dzieci stają się zdyscyplinowane, pewniejsze siebie, bardziej wytrwałe.

Karate tradycyjne jest doskonałą formą spędzania czasu wolnego dzieci i osób dorosłych. Trening karate tradycyjnego daje wysokiej jakości korzyści fizyczne, jednak nie dąży tylko do rozwoju całego ciała ćwiczącego. Bardzo ważna jest nauka stabilizacji emocji, rozwijania umysłu, co daje równowagę w życiu. Ostatecznym celem karate tradycyjnego jest nie tylko osiągnięcie mistrzostwa w sztuce walki. Codzienny trening charakteru i jego rozwój, by był silny w sytuacjach, gdzie walka nie jest potrzebna.

Zajęcia w naszym klubie trwają przez pięć dni w tygodniu i odbywają się w godzinach rannych, popołudniowych i wieczornych. W naszych sekcjach prowadzimy zajęcia dla dzieci, młodzieży i dorosłych na wszystkich poziomach nauczania - od początkujących do zaawansowanych. Nasi instruktorzy to nie tylko światowej klasy zawodnicy, ale i entuzjastyczni propagatorzy zasad karate tradycyjnego.

                                  

Polski Związek Karate Tradycyjnego