Wydarzenia

Obozy

02.07.2007 « powrót do listy wydarzeń

Wakacje z karate 2007 - obóz w Ustce

 

W dniach 23 czerwca - 2 lipca w Ustce w Ośrodku Wypoczynkowym "Włókniarz" trwał obóz karate dla młodzików trenujących w AKK. Po kilku latach przerwy wróciliśmy do ośrodka nad morzem, gdzie właściciele Danuta i Andrzej Depta zawsze starają się nas jak najlepiej przyjąć. Ośrodek jest przepięknie położony w lesie nad samym morzem z własnym wyjściem na plażę. W pobliżu znajduje się Słowiński Park Narodowy.

Zajęcia karate prowadzili: Anna Kulczyńska (3 Dan) i Piotr Kulczyński (3 Dan), a nad całym obozem czuwał Paweł Krzywański (5 Dan).

 

Z KRONIKI OBOZOWEJ...

"DZIEŃ PRZYJAZDU", 23 czerwca 2007 r.
Wyjechaliśmy ok. 9.00. Po drodze mijaliśmy różne ciekawe miejsca. Cali i zdrowi o 18.00 byliśmy na miejscu. Spragnieni i głodni wybraliśmy się na kolację. Potem czekało nas zakwaterowanie w domkach i oprowadzenie po ośrodku.

NASZ ROZKŁAD DNIA
7.30 - rozruch
8.30 - śniadanko
10.00 - 1. trening
11.30 - wyjście na plażę
13.00 - obiadek
16.00 - 2. trening
17.30 - wyjście na plażę
18.30 - kolacja

"DZIEŃ PLAŻOWICZA", 25 czerwca 2007 r.
Dzisiejszy dzień spędziliśmy w większości na plaży. Graliśmy w piłke nożną, w rugby i kopanie największych dołów. Odbył się także konkurs na najciekawszą budowlę z piasku. Jury uznało, że wygrał pokój nr 2. Oto dokładne wyniki konkursu:
  • I miejsce: Damian Goss, Adrian Włodarczyk, Mateusz Włodarczyk;
  • II miejsce: Jacek Obraniak, Przemek Miedziak, Jakub Chotkowski, Michał Kowalczyk, Łukasz Sakwiński;
  • III miejsce: Albert Pietrzak, Jan Jędrzejewski, Mikołaj Kwiatkowski.
Gratulacje!

"AQUAPARK", 27 czerwca 2007 r.
Ten dzień był bardzo podobny do wczorajszego. Od rana była mżawka i mocne wichury, lecz po śniadaniu czekała nas miła niespodzianka - sensei zapowiedział nam wyjazd do aquaparku.
Po posiłku obejrzeliśmy film "Wrrr", a po obiedzie wyruszyliśmy do parku wodnego. Wszyscy byli zadowoleni z wycieczki. Gdy wróciliśmy z basenu, wszyscy byli bardzo głodni i z apetytem zjedli kolację, a następnie położyli się do łóżek.

"OGNISKO", 28 czerwca 2007 r.
Od początku dnia wszyscy uczestnicy obozu szykowali swoje występy na ognisko. Odbyły się dwa treningi (wyczerpujące).
Na ognisku piekliśmy kiełbaski i inne smakołyki. Każdy "domek" miał przygotować skecz, dowcip, piosenkę lub wierszyk itp., aby rozśmieszyć publiczność.
Prawie wszyscy wywiązali się ze swojego obowiązku, więc do 21.00 śmiechom nie było końca.
Wyniki konkursu "SKECZE":

  • I miejsce: Miłosz Lewandowski, Juliusz Cybulski, Jacek Obraniak, Kacper Kuśmierek, Przemysław Telus, Łukasz Sakwiński;
  • II miejsce: Jakub Chodkowski, Michał Kowalczyk, Przemysław Miedziak;
  • III miejsce: Natalia Elgalal, Paula Zubrzycka, Weronika Jasiczek, Michalina Lewandowska, Agata Urbańska, Dorota Majewska, Aleksandra Bączyk, Julia Zybert.

"WYMARZONY DZIEŃ", 29 czerwca 2007 r.
Dzisiejszy dzień zaczął się od miłej niespodzianki. Senseiowie zapowiedzieli nam wyjazd na zakupy do miasta i rejs statkiem. Świetną zabawę umilił nam fakt, że senseiowie Kulczyński i Krzywański mieli swoje imieniny. Każda osoba dostała od nich lizaka. Płynęliśmy Vikingiem III. Jedna osoba puściła pawia (M...). Po kolacji rozpoczęła się dyskoteka, na którą przyszły także osoby z innego obozu karate. Tańce i hulanki trwały do godziny 22.00. Gdy wróciliśmy do swoich domków, każdy zmęczony wygłupami, położył się spać.

Kronikę prowadziły: Aleksandra Bączyk, Natalia Elgalal i Michalina Lewandowska, którym pomagali także inni uczestnicy obozu.

1 lipca, w ostatnim dniu obozu, odbyło się pasowanie na karateków osób, które po raz pierwszy były na obozie karate, czyli tzw. chrzest obozowy. Uczestnicy musieli pokonać tor przeszkód przygotowany przez "starych" obozowiczów. Nie obyło się też bez jedzenia specjalnej mikstury, która tym razem okazała się być bardzo pyszną. Na zakończenie każdy całował królową w rękę  i zostawał mianowany karateką przez króla.

 

 Fot. A. Ładzińska, A. Kulczyńska, P. Kulczyński

 

 


 

 

« powrót do listy wydarzeń | do góry
Polski Związek Karate Tradycyjnego