Wydarzenia

Seminaria

20.08.2007 « powrót do listy wydarzeń

Gasshuku 2007

W dniach 14-19 sierpnia 2007 r. w Gdańsku, w morskiej stolicy Polski, odbyło się Gasshuku z udziałem wybitnych mistrzów karate tradycyjnego na świecie. Zajęcia prowadzili Robert Fusaro 7 Dan (USA) - legendarny instruktor karate tradycyjnego, pierwszy zagraniczny student Japan Karate Association; Avi Rokah 6 Dan z Los Angeles (USA) - asystent Senseia Hidetaki Nishiyamy; Justo Gomez 5 Dan (Argentyna) - wielokrotny mistrz świata ITKF w kumite i fuku-go oraz Nelson Carrion 5 Dan (Francja), odpowiedzialny za karate tradycyjne w regionie Loara Atlantyk. Koordynatorem seminarium był Włodzimierz Kwieciński 7 Dan - trener reprezentacji Polski, Prezes PZKT.

W seminarium wzięło udział aż 380 karateków z 10 krajów: z Argentyny, Austrii, Czech, Francji, Litwy, Niemiec, Rosji, Stanów Zjednoczonych, Ukrainy oraz Polski. Organizowane co roku Gasshuku jest okazją do studiowania i pogłębiania wiedzy na temat ciągłego rozwoju karate tradycyjnego.

Uczestnicy Gasshuku pierwszy, otwierający seminarium, trening odbyli rano na plaży w Jelitkowie, poprowadził go Włodzimierz Kwieciński. Gasshuku 2007 było kontynuacją Międzynarodowego Kursu Instruktorskiego i Sędziowskiego, który odbył się w lipcu br. w San Diego. Jego głównymi tematami były "Impact" oraz "Praca stóp". "Impact" jest kluczowym elementem techniki karate tradycyjnego, a "Praca stóp" (Un-Soku) jest najważniejszą częścią podstawowej interpretacji techniki. Prowadzący treningi skupili się na pracy nóg w karate, a także na pracy całego ciała, utrzymywaniu prawidłowej sylwetki, koncentracji na centrum i prawidłowym oddychaniu. Nelson Carrion poprowadził zajęcia, podczas których zaprezentował m.in. techniki relaksacji i masażu shiatsu przy muzyce.

W piątek wieczorem w sali konferencyjnej AWFiS prof. Tomasz Karski, Kierownik Kliniki i Katedry Ortopedii Dziecięcej i Rehabilitacji Akademii Medycznej w Lublinie, wygłosił wykład "Karate najlepszą formą profilaktyki i leczenia wstępnych etapów skoliozy". Wieczorem, 18 sierpnia, w hali sportowej, przy gorącym dopingu publiczności, rozegrany został finałowy III Turniej Polskiej Ligi Karate Tradycyjnego 2007. Niedziela była ostatnim dniem seminarium. Ceremonię rozdania dyplomów uczestnikom Gasshuku poprzedził trening zamykający, który dzięki słonecznej pogodzie, odbył się na plaży.


Kolejne Gasshuku odbędzie się za rok w dniach 12-17 sierpnia, również w Gdańsku.

 

Fot. K. Krzywańska

« powrót do listy wydarzeń | do góry
Polski Związek Karate Tradycyjnego