Wydarzenia

Seminaria

14.05.2007 « powrót do listy wydarzeń

Międzynarodowe Seminarium Karate Tradycyjnego w Warszawie

  W dniach 11-13 maja 2007 r. odbyło się Międzynarodowe Seminarium Karate Tradycyjnego prowadzone przez Senseia Hidetakę Nishiyamę - prezydenta Międzynarodowej Federacji Karate Tradycyjnego (ITKF). W tym roku seminarium odbyło się w Warszawie, w Hali Sportowej REDUTA. Senseiowi Nishiyamie w prowadzeniu seminarium towarzyszył Vladimir Jorga - prezydent Europejskiej Federacji Karate Tradycyjnego (ETKF) oraz Włodzimierz Kwieciński - prezes Polskiego Związku Karate Tradycyjnego (PZKT).
W spotkaniu uczestniczyło 330 adeptów karate z całej Polski oraz z Anglii, Czech, Litwy, Niemiec, Portugalii, Rosji i Serbii.

Sensei Nishiyama - ojciec oryginalnego karate japońskiego, czyli karate tradycyjnego, przybył do Polski w niezwykłym czasie. Pod koniec lutego br. przeszedł pomyślnie zabieg chirurgiczny i była to jego pierwsza podróż do Europy po zabiegu. Od wielu lat Sensei propaguje idee karate tradycyjnego na całym świecie.
Seminarium w Warszawie było okazją do przypomnienia podstaw karate tradycyjnego, skupienia się na najistotniejszych i decydujących o sztuce karate założeniach. Podczas pierwszego treningu uczestnicy seminarium pracowali m.in. nad prawidłową postawą ciała, odpowiednim sposobem oddychania oraz przyspieszeniem. Kolejne spotkania poświęcone były m.in. kata Hangetsu i Unsu.

Po pierwszym dniu treningów, w sobotę, w Hali Sportowej REDUTA rozegrany został II Turniej Polskiej Ligi Karate Tradycyjnego 2007.

 

Fot. A. Paczesny

« powrót do listy wydarzeń | do góry
Polski Związek Karate Tradycyjnego