Wydarzenia

Seminaria

17.05.2006 « powrót do listy wydarzeń

SEMINARIUM Z SENSEI HIDETAKA NISHIYAMA

W dniach 11-15 maja br. gościliśmy w Polsce Senseia Hidetakę Nishiyama - Prezydenta Międzynarodowej Federacji Karate Tradycyjnego (ITKF), który poprowadził międzynarodowe seminarium karate tradycyjnego (galeria zdjęć). Tegoroczne seminarium odbyło się w Krakowie w hali sportowej "Bronowianka", gdzie zjechali się adepci karate z całej Polski oraz z Austrii, Białorusi, Czech, Japonii, Litwy, Niemiec, Serbii i Czarnogóry, USA, Węgier. W sumie w zajęciach uczestniczyło 350 osób z 10 krajów.

Podczas tegorocznej wizyty Senseiowi Nishiyamie towarzyszył Steve Nakada - Dyrektor Japońskiego Centrum Konferencyjego z Los Angeles (USA). Do Polski przyleciał również Prezydent Europejskiej Federacji Karate Tradycyjnego (ETKF) Vladimir Jorga.

Głównym tematem szkolenia był nowy system treningowy karate tradycyjnego opracowywany przez szereg lat z udziałem grupy najbardziej doświadczonych instruktorów ITKF oraz Komisji Medycznej ITKF. System ten jest połączeniem zasad Budo ze współczesną nauką i medycyną, co pozwala na uzyskanie skutecznego treningu karate tradycyjnego.

 

 

 

zdjęcia: K.Krzywańska

« powrót do listy wydarzeń | do góry
Polski Związek Karate Tradycyjnego