Wydarzenia

Zawody krajowe

23.11.2009 « powrót do listy wydarzeń

IX Otwarty Puchar Polski Dzieci w Karate Tradycyjnym

 IX Otwarty Puchar Polski Dzieci w Karate Tradycyjnym
21-22 listopada 2009 r., Łódź

 

W dniach 21-22 listopada Hala Atlas Arena w Łodzi gościła 724  młodych karateków tradycyjnych, którzy uczestniczyli w IX Otwartym Pucharze Polski Dzieci w Karate Tradycyjnym zorganizowanym przez Polski Związek Karate Tradycyjnego i Łódzką Akademię Karate Tradycyjnego. Patronatem honorowym imprezę objął Prezydent Miasta Łodzi Jerzy Kropiwnicki.

W zawodach Pucharu Polski Dzieci po raz pierwszy uczestniczyły dzieci z zagranicy. Gościliśmy małych zawodników z Armenii, Czech, Litwy, Łotwy, Malty i Ukrainy. Polskę reprezentowały dzieci z 56 klubów karate tradycyjnego z całej Polski.

W ceremonii otwarcia pucharu uczestniczyli m.in. Włodzimierz Tomaszewski – wiceprezydent Łodzi, Ryszard Kaliński – dyrektor Departamentu Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi i Teresa Lasota z Kuratorium Oświaty w Łodzi. Włodzimierz Kwieciński – prezes Polskiego Związku Karate Tradycyjnego, otwierając zawody, powiedział: „Karate tradycyjne wyzwala w dzieciach samodyscyplinę, daje możliwość ukierunkowania tej fantastycznej energii, która jest w nich”. Ogłosił również, że w Łodzi, kolebce karate tradycyjnego, właśnie w Hali Atlas Arena w 2012 r. odbędą się mistrzostwa świata w karate tradycyjnym.

Przez dwa dni w Łodzi trwała pełna emocji rywalizacja młodych zawodników w kata indywidualnym i drużynowym oraz w en-bu. Zapraszamy do zapoznania się z wynikami.
Hala Atlas Arena była również miejscem warsztatów związanych z kulturą Japonii zorganizowanych przez Towarzystwo Polsko-Japońskie: origami, konkursy rysunkowe, projekcje bajek japońskich oraz warsztatów bębniarskich i japońskiego batika poprowadzonych przez Grupę Niezależnej Edukacji Otwartej. Dużą popularnością cieszyły się zajęcia szermierki Go-Now oraz gry planszowe Egmont. Rozstrzygnięte zostały konkursy plastyczne zorganizowane przez Fundację Bugei: na maskotkę zwodów oraz „Japonia moimi oczami”. Atrakcją były pokazy karate w wykonaniu dzieci i młodzieży z Łódzkiej Akademii Karate Tradycyjnego, medalistek mistrzostw świata i Europy oraz pokaz senseia Włodzimierza Kwiecińskiego 7 Dan - prekursora polskiego karate.

IX Otwarty Puchar Polski Dzieci w Karate Tradycyjnym został zorganizowany dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Miasta Łodzi, Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Gratulujemy serdercznie zawodnikom Akademickiego Klubu Karate, którzy zdobyli następujące miejsca na podium:

Katarzyna Łuszczyńska - I miejsce w kata ind.

Damian Sieczkowski - I miejsce w kata ind.

Jakub Bykowski, Damian Rożej, Damian Sieczkowski - II miejsce w kata drużynowym

Damian Sieczkowski i Damian Rożej - II miejsce w en-bu

Roksana Nowacka - III miesjce w kata ind.

foto. Magdalena Sławińska, Grzegorz Rózga

« powrót do listy wydarzeń | do góry
Polski Związek Karate Tradycyjnego