Wydarzenia

Zawody krajowe

20.10.2008 « powrót do listy wydarzeń

VIII Puchar Polski Dzieci w Karate Tradycyjnym

W dniach 17-18 października 2008 r. we Włocławku odbył się VIII Puchar Polski Dzieci Karate Tradycyjnym. Zawody rozegrane zostały we włocławskiej Hali Mistrzów, a organizatorem wspólnie z Polskim Związkiem Karate Tradycyjnym był Włocławski Klub Karate Tradycyjnego.

Puchar Polski Dzieci jest niewątpliwie największą imprezą w roku, która gości najlepszych młodych karateków z całego kraju. Z roku na rok zwiększa się liczba uczestników. Tegoroczny Puchar Polski Dzieci liczył blisko 700 zawodniczek i zawodników ze wszystkich klubów zrzeszonych w Polskim Związku Karate Tradycyjnego. Tym samym poziom techniczny jest coraz wyższy, coraz trudniej zawalczyć o najważniejsze podium, o czym przekonali się nasi młodzi kadrowicze w składzie :

1. Julia Rózga
2. Roksana Nowacka
3. Natalia Elgalal
4. Izabela Kaczmarek
5. Karolina Koprowska
6. Natalia Sławińska
7. Damian Sieczkowski
8. Damian Rożej
9. Jakub Bykowski
10. Jakub Krzemiński

Swój największy sukces startowy osiągnęła Roksana Nowacka, która w grupie dziewcząt 6-4 kyu ur. 1995,1996 zajęła III miejsce, przegrywając tyko jedną chorągiewką o wejście do ścisłego finału.
Trzecim miejscem może pochwalić się również Julia Rózga, która w taki sam sposób przegrała z zawodniczką z sąsiedniego klubu łódzkiego.
O dużym pechu może mówić zeszłoroczny zdobywca Pucharu Polski Dzieci Damian Sieczkowski, któremu pomimo bardzo ładnego występu nie udało się powtórzyć sukcesu. Tylko jedna wygrana walka dzieliła Damiana Rożeja do wejścia do finałowej czwórki. Niestety jedna chorągiewka zadecydowała o wszystkim.
Dobrze zaprezentował się również Jakub Bykowski, który w najstarszej grupie wiekowej przegrał również przez jedną chorągiewkę z finalistą tej konkurencji.
W podobnej sytuacji znalazła się Izabela Kaczmarek, która już w pierwszej walce musiała zmierzyć się ze zdobywczynią Pucharu Polski Dzieci.
Ładnie zaprezentowała się Natalia Elgalal, która podniosła swój poziom techniczny. Niestety nie udało się jej przejść do rundy półfinałowej.
Debiutanci : Karolina Koprowska , Natalia Sławińska i Jakub Krzemiński stanęli na wysokości zadania i solidnie wykonali swoją pracę.
Dodatkowo Damian Sieczkowski, Damian Rożej i Jakub Bykowski wystartowali w konkurencji: kata drużynowe. Łatwo nie było. startowały aż 72 drużyny. Niestety nie udało się wyjść z grupy. W drugiej rundzie spotkali się z drużyną z Aleksandrowa Łódzkiego, która ostatecznie zajęła IV miejsce.

Każdy z naszych zawodników walczył dzielnie. Nikogo nie opuszczał duch walki. Wszyscy pokazali się z najlepszej strony. Towarzyszyły nam chwile radości i smutku. Czasem brakowało szczęścia. Ale co jest najważniejsze: nikt nie odpuścił, nikt się nie załamał, a wszyscy wrócili po zawodach naładowani pozytywną energią.
Dziękujemy i gratulujemy!
Tekst : Iwona Karwacka
 
Fot. Jarosław Jaworski


« powrót do listy wydarzeń | do góry
Polski Związek Karate Tradycyjnego