Wydarzenia

Zawody krajowe

06.10.2008 « powrót do listy wydarzeń

XIX Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w Karate Tradycyjnym i III Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Karate Tradycyjnym

 
 
W dniach 4-5 października 2008 r. w Hali Mistrzów w Lublinie odbyły się XVIII Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych i III Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Karate Tradycyjnym. Akademicki Klub Karate w Łodzi reprezentowali nw. członkowie kadry Klubu: Aleksandra Bączyk, Justyna Szymańska, Tomasz Michałek, Jakub Stańczak, Michał Szostak, Jakub Banaszewski, Kamil Cieżniakowski oraz Mateusz Owczarczyk.
 
Największy sukces osiągnęła drużyna kata mężczyzn w składzie: Tomasz Michałek, Michał Szostak i Jakub Stańczak, która zajęła I miejsce. Na uwagę zasługuje fakt, że interpretację prezentował Michał Szostak, a nie jak to jest zazwyczaj „prowadzący” drużynę kata.
Sukces odnieśli Justyna Szymańska oraz Tomasz Michałek w konkurencji en-bu kobieta/mężczyzna. Zabrakło ułamków punktów, by sięgnęli po srebrne trofeum - ostatecznie ukończyli turniej na III miejscu.
Tomasz Michałek startował także w konkurencji fuku-go mężczyzn, zajął IV miejsce. Warto wspomnieć o ładnych pojedynkach kumite, w których zademonstrował m. in. skuteczne techniki mae-geri. Pojedynek Kitei o wejście do ścisłego finału również stał na wysokim poziomie i był bardzo wyrównany.
Michał Szostak wraz z Tomaszem Michałkiem reprezentowali AKK w konkurencji en-bu mężczyzna/mężczyzna. Kontuzja Michała wyeliminowała drużynę en-bu z finału, ale mimo przeciwności losu para wywalczyła V miejsce.
Aleksandra Bączyk i Justyna Szymańska dzielnie reprezentowały Klub w kata indywidualnym, nie popełniając przy tym większych błędów technicznych.
 
Na III Młodzieżowych Mistrzostwach Polski barw AKK bronili wyłącznie mężczyźni. Mateusz Owczarczyk zajął IV miejsce w kata indywidualnym, lecz poziom wszystkich finalistów był bardzo wyrównany, o czym świadczy fakt, że o ostatecznej kolejności na miejscach III i IV zadecydowała dogrywka. Mateusz wykazał się też duchem walki podczas pojedynków kumite rozgrywanych w ramach konkurencji fuku-go. Mimo nie zawsze zgodnej z przepisami postawy przeciwników, całym sercem bronił barw naszego klubu czym zasłużył sobie na wyrazy uznania.
Jakuba Banaszewskiego mimo ładnych walk i zdobyciu kilku punktów techniką uraken-uchi, troszkę poniosły nerwy i kara nałożona przez sędziów spowodowała, że nie ukończył zawodów na wyższej pozycji.
Dla Kamila Cieżniakowskiego był to pierwszy start na zawodach rangi mistrzostw Polski, ale zaprezentował się z bardzo dobrej strony, niczym nie ustępując bardziej doświadczonym rywalom.
 
Podsumowując, należy stwierdzić, że wszyscy zawodnicy kadry Klubu z honorem bronili jego barw. Jak każde zawody, mistrzostwa te należy traktować jako doskonały trening, o czym z pewnością przekonali się zawodnicy biorący w nich udział. Turniej stał na wysokim poziomie, ale poziom ten był wyrównany. Kolejny raz można było się przekonać, iż ciężką pracą można zawsze osiągnąć wyznaczony cel.
Dziękujemy i gratulujemy!
 
Tekst: Radosław Percha
 
 
Fot. Tomasz Michałek
 
« powrót do listy wydarzeń | do góry
Polski Związek Karate Tradycyjnego