Wydarzenia

Zawody krajowe

21.04.2007 « powrót do listy wydarzeń

XVIII Mistrzostwa Polski Juniorów i Seniorów w Karate Tradycyjnym we Włocławku

W dniach 20-21 kwietnia 2007 r. Hala Mistrzów we Włocławku gościła karateków rywalizujących w XVIII Mistrzostwach Polski Seniorów i Juniorów w Karate Tradycyjnym.
W zawodach wystartowało 194 zawodników z 39 klubów karate tradycyjnego z całej Polski. Startujący karatecy zostali wyłonieni w eliminacjach wojewódzkich. Seniorzy i juniorzy rywalizowali w 7. konkurencjach. Cztery konkurencje były wspólne dla obu kategorii.

Zawodnicy naszego klubu z mistrzostw przywieźli 6 medali. Złoto wywalczyli Aleksandra Dec i Damian Karwacki w en-bu kobieta-mężczyzna. Wśród seniorów w kata indywidualnym mężczyzn Damian Karwacki zajął drugie, natomiast Witold Kwiecińki trzecie miejsce. Brązowy medal natomisat wywalczyła w kumite drużynowym reprezentacja AKK Łódź w składzie: Wojciech Bartosik, Maciej Kowalczyk i Krzysztof Neugebauer. Juniorzy zdobyli dwa medale: srebro w kumite drużynowym przywiozła do Łodzi drużyna w składzie: Jakub Banaszewski, Mateusz Owczarczyk, Michał Radke; a brąz w kumite indywidualnym Mateusz Owczarczyk.

Po raz pierwszy w konkurencjach technicznych, w kata kobiet i mężczyzn, startowało tak wielu dobrych zawodników. Prezes Włodzimierz Kwieciński stwierdził, że przy odpowiednim treningu w przyszłości będą mogli zagrozić dzisiejszym zwycięzcom. Dodał, że obecnie wśród seniorów dużo trudniej jest zdobyć mistrzostwo Polski niż mistrzostwo Europy. Przyczyną jest większa konkurencja - wielu startujących o wysokich kwalifikacjach.